| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| graleren; graleer, graleert | ik | graleer | graleer (graleerde) | graleert |
| du | graleerst | graleerst (graleerdest) | ||
| he/se/dat | graleert | graleer (graleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | graleert (graleren) | graleren (graleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ratschonaliseren; ratschonaliseer, ratschonaliseert | ik | ratschonaliseer | ratschonaliseer (ratschonaliseerde) | ratschonaliseert |
| du | ratschonaliseerst | ratschonaliseerst (ratschonaliseerdest) | ||
| he/se/dat | ratschonaliseert | ratschonaliseer (ratschonaliseerde) | ||
| wi/ji/Se/se | ratschonaliseert (ratschonaliseren) | ratschonaliseren (ratschonaliseerden) |