| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tweernen; tweern, tweernt | ik | tweern | tweern (tweernde) | tweernt |
| du | tweernst | tweernst (tweerndest) | ||
| he/se/dat | tweernt | tweern (tweernde) | ||
| wi/ji/Se/se | tweernt (tweernen) | tweernen (tweernden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tweernen; tweern, tweernt | ik | tweern | tweern (tweernde) | tweernt |
| du | tweernst | tweernst (tweerndest) | ||
| he/se/dat | tweernt | tweern (tweernde) | ||
| wi/ji/Se/se | tweernt (tweernen) | tweernen (tweernden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tweernen; tweern, tweernt | ik | tweern | tweern (tweernde) | tweernt |
| du | tweernst | tweernst (tweerndest) | ||
| he/se/dat | tweernt | tweern (tweernde) | ||
| wi/ji/Se/se | tweernt (tweernen) | tweernen (tweernden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tweernen; tweern, tweernt | ik | tweern | tweern (tweernde) | tweernt |
| du | tweernst | tweernst (tweerndest) | ||
| he/se/dat | tweernt | tweern (tweernde) | ||
| wi/ji/Se/se | tweernt (tweernen) | tweernen (tweernden) |
| Deklination |
|---|
| tweernbüdelige, tweernbüdeligen |
| Komparation |
|---|
| tweernbüdeliger, tweernbüdeligst |
| Deklination |
|---|
| tweernbüdelige, tweernbüdeligen |
| Komparation |
|---|
| tweernbüdeliger, tweernbüdeligst |
| Deklination |
|---|
| tweernbüdelige, tweernbüdeligen |
| Komparation |
|---|
| tweernbüdeliger, tweernbüdeligst |
| Deklination |
|---|
| tweernbüdelige, tweernbüdeligen |
| Komparation |
|---|
| tweernbüdeliger, tweernbüdeligst |