| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| parlen; parl, parlt | ik | parl | parl (parlde, parle) | parlt |
| du | parlst | parlst (parldest, parlest) | ||
| he/se/dat | parlt | parl (parlde, parle) | ||
| wi/ji/Se/se | parlt (parlen) | parlen (parlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| parlen; parl, parlt | ik | parl | parl (parlde, parle) | parlt |
| du | parlst | parlst (parldest, parlest) | ||
| he/se/dat | parlt | parl (parlde, parle) | ||
| wi/ji/Se/se | parlt (parlen) | parlen (parlden) |
| Deklination |
|---|
| butenparlamentoorsche, butenparlamentoorschen |
| Deklination |
|---|
| parlamentoorsche, parlamentoorschen |