| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bruken; bruuk, bruukt | ik | bruuk | bruuk (bruukde) | bruukt |
| du | bruukst | bruukst (bruukdest) | ||
| he/se/dat | bruukt | bruuk (bruukde) | ||
| wi/ji/Se/se | bruukt (bruken) | bruken (bruukden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spelen; speel, speelt | ik | speel | speel (speelde) | speelt |
| du | speelst | speelst (speeldest) | ||
| he/se/dat | speelt | speel (speelde) | ||
| wi/ji/Se/se | speelt (spelen) | spelen (speelden) |
| Deklination |
|---|
| inflootlose, inflootlosen |
| Deklination |
|---|
| inflootrieke, inflootrieken |
| Komparation |
|---|
| inflootrieker, inflootriekst |