| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| idealiseren; idealiseer, idealiseert | ik | idealiseer | idealiseer (idealiseerde) | idealiseert |
| du | idealiseerst | idealiseerst (idealiseerdest) | ||
| he/se/dat | idealiseert | idealiseer (idealiseerde) | ||
| wi/ji/Se/se | idealiseert (idealiseren) | idealiseren (idealiseerden) |
| Deklination |
|---|
| idealistsche, idealistschen |
| Komparation |
|---|
| idealistscher, idealistschest |
| Deklination |
|---|
| idealistische, idealistischen |
| Komparation |
|---|
| idealistischer, idealistischst |