| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| parlen; parl, parlt | ik | parl | parl (parlde, parle) | parlt |
| du | parlst | parlst (parldest, parlest) | ||
| he/se/dat | parlt | parl (parlde, parle) | ||
| wi/ji/Se/se | parlt (parlen) | parlen (parlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| parlen; parl, parlt | ik | parl | parl (parlde, parle) | parlt |
| du | parlst | parlst (parldest, parlest) | ||
| he/se/dat | parlt | parl (parlde, parle) | ||
| wi/ji/Se/se | parlt (parlen) | parlen (parlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dwarlen; dwarl, dwarlt | ik | dwarl | dwarl (dwarlde, dwarle) | dwarlt |
| du | dwarlst | dwarlst (dwarldest, dwarlest) | ||
| he/se/dat | dwarlt | dwarl (dwarlde, dwarle) | ||
| wi/ji/Se/se | dwarlt (dwarlen) | dwarlen (dwarlden) |
| Deklination |
|---|
| butenparlamentoorsche, butenparlamentoorschen |
| Deklination |
|---|
| parlamentoorsche, parlamentoorschen |
| Deklination |
|---|
| scharlackrode, scharlackroden |
| Deklination |
|---|
| vörarlbargsche, vörarlbargschen |