| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| masten; mast, mast | ik | mast | mast (mastde, mastede) | mast |
| du | mast | mast (mastdest, mastedest) | ||
| he/se/dat | mast | mast (mastde, mastede) | ||
| wi/ji/Se/se | mast (masten) | masten (mastden, masteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smieten; smiet, smiet | ik | smiet | smeet | smeten |
| du | smittst | smeetst | ||
| he/se/dat | smitt | smeet | ||
| wi/ji/Se/se | smiet (smieten) | smeten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| neihen; neih, neiht | ik | neih | neih (neihde) | neiht |
| du | neihst | neihst (neihdest) | ||
| he/se/dat | neiht | neih (neihde) | ||
| wi/ji/Se/se | neiht (neihen) | neihen (neihden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| masten; mast, mast | ik | mast | mast (mastde, mastede) | mast |
| du | mast | mast (mastdest, mastedest) | ||
| he/se/dat | mast | mast (mastde, mastede) | ||
| wi/ji/Se/se | mast (masten) | masten (mastden, masteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bruken; bruuk, bruukt | ik | bruuk | bruuk (bruukde) | bruukt |
| du | bruukst | bruukst (bruukdest) | ||
| he/se/dat | bruukt | bruuk (bruukde) | ||
| wi/ji/Se/se | bruukt (bruken) | bruken (bruukden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fodern; foder, fodert | ik | foder | foder (foderde) | fodert |
| du | foderst | foderst (foderdest) | ||
| he/se/dat | fodert | foder (foderde) | ||
| wi/ji/Se/se | fodert (fodern) | fodern (foderden) |