| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rugen; ruug, ruugt | ik | ruug | ruug (ruugde) | ruugt |
| du | ruugst | ruugst (ruugdest) | ||
| he/se/dat | ruugt | ruug (ruugde) | ||
| wi/ji/Se/se | ruugt (rugen) | rugen (ruugden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rusern; ruser, rusert | ik | ruser | ruser (ruserde) | rusert |
| du | ruserst | ruserst (ruserdest) | ||
| he/se/dat | rusert | ruser (ruserde) | ||
| wi/ji/Se/se | rusert (rusern) | rusern (ruserden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ruen; ru, ruut | ik | ru | ru (ruutde) | ruut |
| du | ruust | ruust (ruutdest) | ||
| he/se/dat | ruut | ru (ruutde) | ||
| wi/ji/Se/se | ruut (ruen) | ruen (ruutden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| feddern; fedder, feddert | ik | fedder | fedder (fedderde) | feddert |
| du | fedderst | fedderst (fedderdest) | ||
| he/se/dat | feddert | fedder (fedderde) | ||
| wi/ji/Se/se | feddert (feddern) | feddern (fedderden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |