| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| moden; mood, moodt | ik | mood | mood (moodte, modete) | moodt |
| du | moodst (modest) | moodst (moodtest, modetest) | ||
| he/se/dat | moodt (modet) | mood (moodte, modete) | ||
| wi/ji/Se/se | moodt (moden) | moden (moodten, modeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Deklination |
|---|
| leefliche, leeflichen |
| Komparation |
|---|
| leeflicher, leeflichst |
| Deklination |
|---|
| leefliche, leeflichen |
| Komparation |
|---|
| leeflicher, leeflichst |